Meleklerimizden Yardım İsteyebilirmişiz

Aşağıdaki yazı ile, kafamın bir konuya takıldığı ve yardıma ihtiyaç duyduğum bir anda karşılaştım. Yaşama ve varlığımıza dair düşünce ve inançlarımın güzel gelişmelere maruz kaldığı bu zamanlarda, böyle bir olgu ile yolumun kesişmesinden pek bir keyif aldım. O yüzden bu yazıyı sizinle de paylaşıyorum:

Bir melekle bağlantı kurmak, ruhani anlamda başvurabileceğimiz en kuvvetli yardım isteme şekillerinden biridir. Bulunduğumuz her an ve her yerde bir melekten yardım isteyebiliriz. Eski bir dini söz şöyle der: “Her bir çim tanesinin üzerinde kendisine eğilen ve “büyü, büyü” diye fısıldayan bir melek vardır.” Herkesin bir veya birden fazla rehber meleği olduğu gibi, insanların birlikteliğinden meydana gelen ortaklıkların, işletmelerin, organizasyonların ve ilişkilerin de onlara yön veren, rehberlik eden ve onları kutsayan melekleri vardır. Siz de ihtiyacınız olan her an, destek almak için kendi meleğinizi çağırabilirsiniz. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek bazı yöntemler:

1) Yardım isteyin.
Melekler bize 7/24 saat yardım ellerini uzatırlar. Biz bu yardıma kendimizi ne kadar açık tutarsak onlar da bize o kadar daha fazla destek verebilirler. Ancak bu yardıma olan algımızı kısıtladığımız ölçüde de meleklerimizin bize yardım edebilmesini sınırlandırmış oluruz. Belirli bir konuda yardım almak için biz de kendi melek çağırma duamızı yaratabiliriz. Bir melekten yardım istediğimizde aslında gerçekleşen şey, gelecek yardıma karşı kendimizin daha büyük bir algı içinde olmamızdır.

Kendinizi tamamen melek yardımına değer görün. Melekler istisnasız herkesle, kişisel geçmişlerinden ve inançlarından bağımsız olarak ilgilenirler. Melekler her zamanda ve her yerdedir — sizin çağrınız onların varlığında herhangi bir azalma yaratmadığı gibi, aynı anda diğer tüm insanlara yardım edebilmelerini de engellemez. Onlar bizim bugünkü zaman ve uzay algımızın çok ötesinde varolan varlıklardır. Çağıran herkese tam ve koşulsuz sevgi ile yanıt verirler.

2) Meleklerinizden yardım isterken kendi içinizdeki ebedi çocuk ile bağlantı kurun.
İçimizdeki ebedi çocuk tam bir bütünlük, masumiyet ve doğruluk içindedir. İçimizdeki bu çocuk, melekleri Yaratıcı’ın gerçek ve güvenilir yardımcıları olarak benimser. Bu benimseme, biz meleklerimizin armağanını almaya hazırlanırken içimizde daha fazla açıklık, kuvvetli algı, heyecan, istek ve merak yaratır.

3) Meleklerden yardım isteme esnasında her şeyi bütünüyle onlara teslim edin.
Yardım isteğinizin nasıl cevaplanacağına dair hiç bir beklenti sahibi olmadan sabırla bekleyin.

4) Saygı ve şükran duyun.
Yaşamdaki her şeye dair, oldukları gibi saygı ve şükran duyun. Eğer bu konuda kendi içimizde mücadele yaşıyorsak, içinde bulunduğumuz zorluğun armağanını görebilmek için meleklerimizden yardım isteyebiliriz. Bu konuda sabırlı olun ve sevginin size hangi şekilde gösterileceğine dair tüm beklentilerinizden arının.

5) İsteğinizin yerine getirildiğini bilin.
Edeceğimiz her dua mutlaka yanıtlanır. Eğer bize cevap verilmeyeceğine dair bir endişemiz varsa, algımızın ve görüşümüzün netleşmesi için de meleklerimizden yardım isteyebiliriz. Cevaplanan her duada sevgiyi farkedeceğinize dair kendinize güvenin. Melekler tarafından daima ve koşulsuzca sevilmektesiniz. Size yardımı dokunabilecek hiçbir şey sizden esirgenmeyecektir.

6) Size sunulan rehberlik üzerine harekete geçin.
Bu fırsatı kabul edin ve hemen harekete geçin. Meleklerin yardımı sınırsız ve engindir. Bir başka deyişle, meleklerimizden isteyebileceğimiz yardımın bitmesi veya tükenmesi gibi bir durum yoktur. Yardım isteme konusunda “haddimizi aşma” gibi bir şey söz konusu olmadığı gibi, meleklerimiz de bize daima sevgi içinde yardımcı olacaktır. Ne kadar daha çabuk harekete geçersek, o kadar daha fazla yardım isteme şansımız olur.

7) Kendinizi şu anda, olduğunuz haliyle kutlayın.
Kendiniz, yaşamınız veya başkaları hakkındaki tüm olumsuz düşüncelerinizi ve yargılarınızı iyileşmeleri için meleklerinize teslim edin. Sadece kısa bir süre için de olsa, kendinize ve etrafınıza duyduğunuz sevginin dışındaki her şeyi bir kenara bırakın. İşte bu teslimiyet anında, meleklerimiz bizin için kendi yapabileceğimizin çok üzerinde bir yardımı kolaylıkla sağlayabilir. Ardından da bu derin iletişim ve yardımlaşma için kendinize ve meleklerinize teşekkür edin.

Kaynak: Christopher Dilts
http://healing.about.com/od/askangel_qa/f/connect_angels.htm

Paylaşma Modunda Mısın?